W Genesis przyjmują już nie tylko stomatolodzy, są nowe specjalności medyczne i nowi lekarze specjaliści. Prywatne konsultacje i zabiegi operacyjne czytaj więcej

NEUROCHIRURGIA

Zabiegi wykonywane w GENESIS to:

1.Discektomia szyjna z artroplastyką
2. Nukleoplastyka chirurgia krążka międzykręgowego
3. Endoskopia dysku MaxmoreSpine lędźwiowa
4. Wertebroplastyka
5. Kyfoplastyka
6. Zespół cieśni nadgarstka
7. Zespół uwięźnięcia nerwu łokciowego w kanale nerwu łokciowego

ZABIEGI NEUROCHIRURGICZNE

Discektomia szyjna z artroplastyką jest zabiegiem polegającym na prawie całkowitym usunięciu krążka międzykręgowego, uwolnieniu struktur nerwowych, wyczyszczeniu miejsca po krążku międzykręgowym i wstawieniu w powstałą lukę implantu międzytrzonowego.

Nukleoplastyka chirurgia krążka międzykręgowego minimalnie inwazyjna procedura medyczna mająca na celu usunięcie przepukliny krążka międzykręgowego uciskająca na korzenie nerwów rdzeniowych, co powoduje ból dolnego odcinka kręgosłupa i ból promieniujący do kończyn dolnych.

Endoskopowe leczenie dykopatii lędźwiowej metodą  MaxmoreSpine : zabieg polega na wprowadzeniu do kręgosłupa poprzez małe nacięcie około 1 cm endoskopu tj. narzędzia połączonego z kamerą i źródłem światła. Precyzyjne umiejscowienie i powiększony obraz na monitorze pozwala na bezpieczne usunięcie przepukliny dysku za pomocą mikronarzędzi.

Wertebroplastyka : metoda leczenia komresyjnych zlamań kręgosłupa. Podczas zabiegu do trzonu złamanego kręgu wstzrykuje się cement kostny w celu wzmocnienia danego kręgu.

Kyfoplastyka :  zabieg polegający na przezskórnym wprowadzeniu prowadnicy do wnętrza złamanego trzonu którą podawany jest balon w celu uniesienia złamanego trzonu i stworzenia przestrzeni do podania cementu. Po odtworzeniu kształtu trzonu, balony sa opróżniane i usuwane z prowadnic.

Zespół cieśni nadgarstka metodą otwartą : Zespół cieśni nadgarstka jest najpowszechniej występującą neuropatią z uwięźnięcia. Powstaje w wyniku ucisku nerwu pośrodkowego w miejscu jego przejścia w kanale nadgarstka pod więzadłem poprzecznym nadgarstka. Zabieg chirurgiczny polega na przecięciu tego więzadła.

Zespół uwięźnięcia nerwu łokciowego w kanale nerwu łokciowego : zabieg polegający na uwolnieniu nerwu łokciowego narażonego na kompresje spowodowaną zwężeniem kanału łokciowego. Operacja polega na przeniesieniu nerwu łokciowego   do przodu, w okolicę mięśni zginaczy palców.