Ozonoterapia

Ozonoterapia wykorzystywana jest między innymi do dezynfekcji ran różnego pochodzenia oraz w chorobach wywołanych przez bakterie lub wirusy. W przypadku terapii niskich stężeń, pobudzone zostają naturalne zdolności odpornościowe organizmu – ozon aktywuje system immunologiczny. Ożywia i pobudza funkcje organiczne.
Stosowanie ozonu, jako leku jest bardzo szerokie. Już od samego początku zaczęto wykorzystywać go, jako środek antyseptyczny w związku z jego bardzo silnymi właściwościami bakterio-, grzybo- i wirusobójczym. Wykorzystanie właściwości ozonu do celów terapeutycznych określane jest pojęciem ozonoterapii. Ozon jest także, powszechnie używany do uzdatniania wody pitnej a także do wyjaławiania sprzętu medycznego.
Ozonoterapia stosowana jest w stomatologii stosunkowo od niedawna, wykorzystuje jednak te same właściwości ozonu, które znalazły uznanie u lekarzy innych dziedzin medycyny. W ostatnich latach rola ozonoterapii, jako zabiegu stomatologicznego znacznie wzrosła a efekty jakie uzyskujemy dzięki zastosowaniu terapii ozonowej są nie do przecenienia.

Wokół sond plazmowych OzonyTronu XP powstaje pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości wnikające głęboko w tkanki działając terapeutycznie. Jest to równoznaczne z równie głębokim wnikaniem tlenu atomowego powstającego w polu elektromagnetycznym sondy, w tkanki i skuteczna ich dezynfekcja. Przy wielu innych metodach leczenia nie jest to w ogóle możliwe.

Zastosowanie ozonoterapii:

Periodontologia i profilaktyka:
*      Stanów zapalnych dziąseł
*      Stanów zapalnych przyzębia
*      Ran implantologicznych
*      Ran po zabiegach chirurgicznych

Stany patologiczne zębów i jamy ustnej:
*      Próchnicy
*      Obrzęków
*      Stanów zapalnych miazgi
*      Leczeniu kanałów
*      Zgorzeli
*      Ropni
*      Aft
*      Przetok
*      Neuralgii

Infekcje grzybiczne i wirusowe:
*    Opryszczka (Herpes)
*    Kandydoza (Candida albicans )

Chirurgia:
*    Implantologia
*    Ekstrakcje
*    Leczenie ran
*    Hamowanie przedłużonego krwawienia

Protetyka i stomatologia zachowawcza

*    Dezynfekcja kikutów zębów

*    Dezynfekcja ubytków próchnicowych

NEWSY