Diodowy laser stomatologiczny SIROLaser Blue Sirona

SIROLaser Blue – pierwszy na świecie laser stomatologiczny wyposażony w niebieską diodę o długości fali 445 nm.

Dzięki niebieskiej diodzie można przeprowadzać precyzyjne zabiegi chirurgiczne w trybie bezkontaktowym.

W roku 2014 nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura za wynalezienie wydajnej diody emitującej niebieskie światło.

Niebieska dioda laserowa zapewnia lepszą absorpcję światła laserowego w tkance miękkiej przy użyciu mniejszej mocy lasera. To oznacza, że laser wnika w tkankę w mniejszym stopniu, tym samym zmniejszając ryzyko przypadkowych obrażeń. Ponieważ absorpcja jest dodatkowo pomniejszona w wodzie, odpowiednio mniej ciepła rozwija się w otaczającej tkance.

W zależności od długości fali, promień lasera może być absorbowany lepiej lub gorzej przez tkankę.

Niebieska dioda (445nm) może osiągnąć istotnie lepszy rezultat cięcia przy niższej mocy niż podczerwone światło lasera (np. 810, 940, 970 nm) o wyższej mocy. Niebieskie światło lasera lepiej oddziałuje na hemoglobinę, jeden z głównych elementów składowych krwi. Użycie niebieskiej diody laserowej pozwala zwiększyć bezpieczeństwo zabiegu oraz osiągnąć szybsze i dokładniejsze rezultaty.

Jedyny laser na rynku oferujący aż 21 różnych zastosowań, dzięki zastosowaniu 3 kolorów diód o różnej długości fali:

Dioda niebieska o długości fali 445 nm gwarantująca najlepszą jakość i wydajność cięcia chirurgicznego

Dioda podczerwona o długości fali 970 nm, mająca następujące zastosowania:

– redukcja bakterii – endodoncja, perio

– peri-implantitis

– wybielanie

– leczenie afty i opryszczki

– hemostaza

Dioda czerwona o długości fali 660 nm – potwierdzona naukowo biostymulacja tkanek

Zastosowania kliniczne lasera stomatologicznego:

Periodontologia (wspomaganie konwencjonalnej terapii, usuwanie zmian bakteryjnych);

Chirurgia (bezkontaktowe cięcie tkanki miękkiej, frenektomia, resekcja dziąsła, rowki dziąsłowe);

Implantologia (odsłanianie ukrytych implantów);

Endodoncja (usuwanie zmian bakteryjnych w kanale korzenia zęba);

System CAD/CAM CEREC (pomocny w dokładnym ustalaniu granicy preparacji podczas projektowania i wykonywania odbudów ceramicznych);

Dezynfekcja (usuwanie opryszczek i zmian śluzowych w obszarze jamy ustnej, hemostaza);

Biostymulacja i zabiegi LLLT

Zalety stosowania lasera stomatologicznego w porównaniu z konwencjonalną chirurgią stomatologiczną:

Mniejsza inwazyjność i bolesność zabiegów;

Wysoka precyzja interwencji chirurgicznych;

Dokładne usuwanie zainfekowanych tkanek;

Lepsza koagulacja;

Mniejsze krwawienie;

Zmniejszenie obrzęku pooperacyjnego;

Przyspieszone gojenie ran;

Redukcja powstawania blizn;

Zmniejszenie bólu pooperacyjnego;

Eliminacja konieczności stosowania szwów po przeprowadzonym zabiegu

Ozonoterapia

Ozon, tritlen (O3– jedna z odmian alotropowych tlenu, ma bardzo silne działanie dezynfekujące i dezodorujące. Stosowany jest przy oczyszczaniu i dezynfekcji wody oraz powietrza, pełni ważną rolę w pochłanianiu części promieniowania ultrafioletowego dochodzącego ze słońca do ziemi.

Ozon w temperaturze pokojowej jest bezbarwnym, lekko niebieskim gazem, który wyczuwalny jest przy stężeniu 1:600. Łatwo rozpuszcza się w wodzie (15 razy lepiej niż tlen) i przyłącza się do podwójnego wiązania w związkach organicznych. Jest jednym z najsilniejszych utleniaczy. Stosowany jest powszechnie na świecie do uzdatniania wody pitnej. Ozon łatwo przekształca się w tlen, wyzwalając jednocześnie bardzo aktywny tlen atomowy.

Co to jest ozonoterapia?

Podczas zabiegu ozonoterapii eliminujemy organizmy niższe ( bakterie, wirusy i grzyby ) uszkadzając ich membranę komórkową. Nie jest to zasługą Ozonu, jak mogłaby wskazywać nazwa zabiegu, a tlenu atomowego ( im status nescendi ). Powstaje on podczas powstawania i rozpadu Ozonu. Tlen atomowy reagując z wodorem, niszczy podwójne wiązania węglowe, uszkadzając trwale membranę komórkową organizmów niższych, rozlania się cytoplazmy i ich obumarcie

Nowoczesne urządzenia pracujące w systemie zamkniętym, dają możliwość dezynfekcji w specjalnych szynach jednocześnie dziąseł, kieszonek dziąsłowych i zębów szczęki oraz żuchwy. Daje to perspektywę na leczenie chorób tkanki miękkiej bez konieczności stosowania środków farmakologicznych i skuteczną profilaktykę oraz  bezbolesne leczenie próchnicy tak ważne szczególnie dla dzieci.

Zbadanie przez naukowców procesów zachodzących podczas zabiegu ozonoterapii dało impuls producentom do opracowania nowych, prostszych w obsłudze, bardziej efektywnych i skutecznych urządzeń. Powstały generatory pracujące w tzw systemie otwarty. W polu magnetycznym sond aplikacyjnych powstają  w pełni kontrolowane mikrowyładowania umożliwiające rozczepienie tlenu cząsteczkowego Ona wysoko reaktywny tlen atomowy. Eliminuje to konieczność stosowania specjalnych osłon, jak w systemie zamkniętym i czyni dostępnym każde pole zabiegowe. Ma to szczególne znaczenie między innymi w stomatologii, gdzie pola zabiegowe są trudno dostępne (kieszonki dziąsłowe, kanały korzeniowe, przetoki, zębodoły, itp.).

Działanie Przeciwbólowe

Pole magnetyczne pozwala głeboko penetrować tkankę pacjenta umożliwiając wnikanie cząsteczek tlenu atomowego w obręb zakończenia nerwów. Reakcje tam zachodzące powodują podniesienie progu bólowego. Pacjent bezpośrednio po zabiegu odczuwa ulgę i może ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych, dotyczy to zarówno leczonej zmiany (afty, opryszczka, suchy zębodół, itp.) jak i bólu pozabiegowego (ekstrakcja, implantacja, chirurgia,…).

Naturalna koagulacja

Współdziałanie pola magnetycznego i tlenu atomowego w bezpośrednim kontakcie z krwią aktywuje naturalną koagulacje. Ekstrakcja zęba stanowi spory procent wszystkich procedur wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Pacjenci negatywnie odbierają ten zabieg i stan po nim. Zatamowanie krwawienia po około 1 minutowej aplikacji sondą zębodołową i ograniczenie odczuć bólowych to czynniki, które doceni każdy pacjent.
Tego typu zjawisko możemy z pewnością wykorzystać w wielu innych zabiegach (krwawienie z brodawki, wysięk z kanału korzeniowego, itp) eliminując ryzyko powikłań.

Zastosowania ozonoterapii w stomatologii:

dezynfekcja kanałów korzeniowych, ubytków próchnicowych

resekcje wierzchołków korzeni zębów

afty, opryszczki, grzybice

periodontologia

zapalenie miazgi

leczenie kanałowe

tamowanie sączących krwawień

próchnica zębów stałych i mlecznych

dezynfekcja pola operacyjnego przy zabiegach chirurgicznych

chroniczne zaburzenia przy leczeniu ran

implantologia

stomatitis

odleżyny protetyczne

neuralgie

zaburzenia w stawach skroniowo – żuchwowych (Sonda Orthozon)

odkażanie wycisków i narzędzi

bifurkacje

myoarthoropatie (w tym parafunkcje)

CEREC – jednowizytowe leczenie stomatologiczne

CEREC (Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics) – urządzenie wykorzystujące technologię CAD/CAM, służące do wykonywania estetycznych rekonstrukcji powierzchni zębów (wkładów koronowych bądź koron protetycznych). System został opracowany przez dwóch uznanych stomatologów W. Mörmann i M. Brandestini na Uniwersytecie w Zurichu. Dzięki nowej technologii możliwe jest w krótkim czasie zaprojektowanie i wyprodukowanie indywidualnych, ceramicznych rekonstrukcji zębów, bez konieczności udziału technika protetycznego.

Złamanie zęba, nieestetyczne wypełnienie z amalgamatu czy ubytek nie są już problemem. Dzięki zaawansowanej technologii CEREC pacjenci mogą zrekonstruować uzębienie już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologa. Przy pomocy systemu CAD/CAM uzupełnienia pełnoceramiczne w postaci koron, licówek i wypełnień Inlay lub Onlay są opracowywane w ciągu mniej niż 2 godzin.

NOWA JAKOŚĆ W STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ

CEREC –technologia która zastępuje tradycyjne wyciski skanowaniem wewnątrzustnym, pozwalającym znacząco skrócić czas oczekiwania na uzupełnienie pełnoceramiczne. W rezultacie wirtualnego projektowania odbudowy rekonstrukcja uzębienia może zakończyć się już na pierwszej wizycie.

Pacjenci poddający się leczeniu stomatologicznemu coraz chętniej wybierają kliniki posiadające system CEREC, ponieważ nie muszą w nich czekać na rekonstrukcję kilka czy kilkanaście dni. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymują odbudowę protetyczną wykonaną precyzyjnie, a przede wszystkim szybko.

 całość zabiegu trwa tylko 1 godzinę;

wszystko odbywa się w gabinecie stomatologicznym;

lepsze wygląd estetyczny niż przy tradycyjnych rekonstrukcjach;

bezpieczny – 29 lat doświadczeń klinicznych oraz setki przeprowadzonych badań;

wypróbowany – 28 milionów wykonanych odbudów

USG

Ultrasonografia, USG – zastosowanie ultradźwięków do badania i obrazowania tkanek w medycynie. Ultrasonografia jest nieinwazyjną, atraumatyczną metodą diagnostyki obrazowej, pozwalającą na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Badanie USG jest nieinwazyjne, przebiega zupełnie bezboleśnie. Chory nie jest narażony na promieniowanie a badanie umożliwia uzyskiwanie obrazu w czasie rzeczywistym, dokonując precyzyjnych pomiarów narządów i określanie ich kształtu, wielkości i głębokości położenia. USG można powtarzać wielokrotnie u tej samej osoby. Dzięki badaniu USG lekarz może odpowiednio wcześnie wykryć zmiany chorobowe i patologiczne w narządach wewnętrznych. USG Charakteryzuje się dużą dokładnością: umożliwia wykrywanie w narządach nawet bardzo małych zmian (od 0,1 mm).

W Genesis badanie USG wykonywane jest innowacyjnym aparatem ALOKA PROSOUND ALPHA 7 klinicznym, ultrasonografem klasy premium o  najwyższej wydajności i jakości.

ALOKA Alpha 7 to najnowszy system stworzony w zawansowanej, najnowszej technologii firmy Aloka -; Ultimate Compounding Technologies -; który oferuje obrazowanie diagnostyczne najwyższej jakości i wydajności na poziomie dotąd niespotykanym w świecie ultrasonografii. ALOKA ALPHA 7 posiada super wydajny 12 bitowy przetwornik cyfrowy, co bezpośrednio wpływa na szybkość i wiarygodność przeprowadzanych badań ultrasonograficznych. ALOKA ALPHA 7 posiada unikalny tryb obrazowania Dopplerowskiego eFlow (Extended Flow -; kolorowy Doppler nowej generacji), łączącej w sobie nadzwyczajną czułość z niewiarygodną wprost rozdzielczością przestrzenną i czasową. Zastosowanie tej opcji pozwala obserwować przepływy i unaczynienie tkanek z dokładnością nieosiągalną dotąd nawet przy zastosowaniu środków kontrastowych. Na czystość obrazu ma również istotny wpływ zastosowanie głowic hemisferycznych o konstrukcji wielorzędowej (HST+) z ogniskowaniem dwupłaszczyznowym.

ALOKA = LEGENDARNA JAPOŃSKA NIEZAWODNOŚĆ I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DOSTĘPNA  W GENESIS

Wykonujemy USG :

Usg jamy brzusznej

Usg tarczycy

Usg mięśni

Usg jąder

Usg tkanki podskórnej (tłuszczaki, włókniaki)

Usg węzłów chłonnych

Usg ślinianek

Koszt 100 zł