Genesis

Medycyna

Łagodny rozrost stercza - Prostata

Wypełnij profilaktyczny kwestionariusz

Wypełniając poniższy kwestionariusz wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych podanych w poniższym kwestionariuszu w celach handlowych i marketingowych.

SoracteLite do leczenia BPH

Zabieg SoracteLite polega na przezskórnym wprowadzeniu włókien optycznych (jeden lub dwa włókna na płatek, w zależności od objętości podstawnej gruczołu krokowego) poprzez dostęp przezkroczowy i podaniu przez kroczek energii lasera, która podgrzewa tkanki aż do ich zniszczenia . Powoduje to postępujące zmniejszanie się objętości płata prostaty (zmniejszenie objętości o co najmniej 40% w porównaniu do objętości podstawowej po roku obserwacji), a następnie ustąpienie objawów. Planowanie leczenia, wprowadzenie igieł i monitorowanie odbywa się pod kontrolą USG.
Aby ułatwić wprowadzanie, system jest wyposażony w dedykowany system prowadzenia z wieloma aplikatorami przezodbytniczej sondy ultradźwiękowej wraz z odpowiednim oprogramowaniem do planowania, które wyświetla wytyczne i szacowany obszar ablacji na ekranie systemu ultradźwiękowego.

SoracteLite do leczenia PCa

SoracteLite TPLA (Transperineal Laser Ablation), nowa metoda ogniskowej ablacji laserowej, polega na przezskórnym wprowadzeniu włókien optycznych poprzez dostęp przezkroczowy pod kontrolą obrazowania MRI-US Fusion Imaging i dostarczaniu energii lasera przez kilka minut w celu ogrzania tkanek do momentu ich całkowitego całkowicie zniszczone z wystarczającym marginesem bezpieczeństwa.
Leczenie odbywa się z wykorzystaniem systemów prowadzenia igieł służących do pozycjonowania aplikatorów w zmianie chorobowej, co pozwala na leczenie jedynie tkanki nowotworowej, oszczędzając tym samym pozostałą zdrową prostatę.

SoracteLite w leczeniu raka nerki

Włókna światłowodowe wprowadza się przezskórnie, aby umożliwić ogrzanie tkanek aż do ich całkowitego zniszczenia z wystarczającym marginesem bezpieczeństwa. Umiejscowienie aplikatorów, monitorowanie zabiegu i weryfikacja efektywnego obszaru koagulacji odbywa się pod kontrolą USG.
Manewr wprowadzania włókien ułatwiają dedykowane, wieloaplikatorowe systemy prowadzące. Ponieważ są to nowotwory złośliwe, celem leczenia jest całkowita ablacja zmiany i brak miejscowych nawrotów po leczeniu.

Zalety

Dostęp przezkroczowy do zastosowań w prostacie

Zachowanie zdrowych tkanek i funkcji narządów

Wysoce przewidywalna i powtarzalna objętość koagulacji

Stosowanie cienkich, nieurazowych igieł

Żadnego znieczulenia ogólnego

Krótki czas trwania zabiegu (kilka minut)

Szybkiego odzyskiwania

Brak lub nieznaczny ból po leczeniu

Czym jest łagodny przerost prostaty ?

Łagodny przerost prostaty, znany rówież pod nazwą gruczolak stercza, to schorzenie gruczołu krokowego. Powoduje zwiększenie objętości prostaty w wyniku zwiększenia liczby komórek, przede wszystkim w centralnej części gruczoły otaczającej moczowód. Jest to łągodny typ zmiany, powodujący ucisk na otaczające tkanki. Łagodny przerost prostaty wiąże się ze starzeniem i przez lata może powodować ucisk i deformację moczowodu, blokując w ten sposób przepływ moczu. Jest to powszechnie występująca patologia. Wśród mężczyzn w wieku powyżej 50 lat odsetek przypadków łagodnego przerostu prostaty powiązanego z objawami ze strony prostaty powiązanego z objawami ze strony prostaty mieści się w zakresie od 50 do 75%. Odsetek ten wzrasta do 80% u mężczyzn w wieku powyżej 70 lat. 

Objawy

Z łagodnym przerostem prostaty wiążą się dwie grupy objawów obstrukcyjne i podrażnienia. Objawy obstrukcyjne obejmują problemy z rozpoczęciem oddawania moczu, słaby przepływ moczu, przerywany przepływ moczu i niepełne opróznianie pęcherza. Objawy podrażnienia obejmują zwiększoną częstotliwość oddawania moczu, zwłaszcza w nocy oraz uczucie parcia i pieczenia podczas oddawania moczu. Nieleczony, łagodny przerost prostaty może prowadzić do infekcji dróg moczowych, uszkodzenia nerek lub pęcherza oraz epizodów ostrego zatrzymania moczu ( tj. niemożności oddawania moczu ). Wynika to z całkowitego zablokowania moczowodu przez powiększoną prostatę, co wymaga cewnikowania pęcherza, aby umożliwić jego opróżnienie.

Czym jest SoracteLite ?

SoracteLite to innowacyjna i mikroinwazyjna metoda leczenia łagodnego przerostu prostaty. Jest to niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje energię lasera do zapewnienia znaczącego zmniejszenia objętości prostaty, w konsekwencji uwalniając moczowód z ucisku zakłócającego normalny przepływ moczu. Zapewnia to stopniowe ustąpienie objawów i postępującą poprawę jakości życia pacjenta, który rzadziej oddaje mocz, z silniejszym przepływem, podczas gdy licza nocnych wizyt w toalecie ulega zmniejszeniu lub są one wyeliminowane, a ryzyko infekcji dróg moczowych spada. SoracteLite to leczenie stanowiące alternatywę dla chirurgi i innych minimalnie inwazyjnych technik wykorzystujących dojście przez moczowód. Różni się od nich sposobem leczenia ( termoablacja  in situ bez usuwania tkanki ), brakiem powikłań obejmujących moczowód, skróconym czasem hospitalizacji ( procedura jednego dnia ) oraz szybką rekonwalescencją pacjenta ( kilka godzin po zabiegu ).

Jak to działa ?

SoracteLite stosuje energię lasera niskiej mocy ( zazwyczaj 3 waty ) przez kilka minut. Promieniowanie laserowe jest przesyłane włóknami optycznymi wsuniętymi podskórnie do narządu przez niezwykle cienkie igły o średnicy poniżej jednego milimetra. Część tkanki poddawanej zabiegowi termicznemu jest naturalnie resorbowana przez gruczoł w ciągu kolejnych tygodni, co prowadzi do zmniejszenia objętości prostaty i ustąpienia objawów.

Wyniki

Skuteczność leczenia jest widoczna poprzez ustąpienie obajwów i poprawę jakości życia leczonych pacjentów. Monitorowanie pacjentów wykazało, że zabieg SoracteLite przynosi korzyści już po kilku dniach, a poprawa jest stabilna w czasie.

Doktor

Wykwalifikowany specjalista

Doktor wykonujący zabiegi prostaty

dr Paweł Iberszer

Specjalista urolog, chirurg

Kontakt : 574 500 915
email: biuro@onkocentrum.pl
Onko-Centrum, ul. Daszyńskiego 2, 20-250 Lublin

Lekarz Paweł Iberszer  – specjalista urolog, chirurg. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który ukończył z wyróżnieniem w 1996 roku. Specjalizację pierwszego stopnia z chirurgii ogólnej uzyskał w 2001 roku, a europejską specjalizację z urologii (FEBU) w 2006 roku. FEBU to skrót od angielskiego Fellow of European Board of Urology. To prestiżowy tytuł nadawany urologom, którzy zdali egzamin specjalizacyjny w systemie europejskim. Oznacza on również, że taki specjalista ma jednocześnie uprawnienia uznawane na terenie całej Unii Europejskiej.

W sposób szczególny zajmuje się leczeniem chorób nowotworowych układu moczowego i łagodnego rozrostu stercza. Dr Paweł Iberszer na codzień praktykuje w Oddziale Urologii Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej od momentu jego utworzenia. Przez wiele lat pracował w Szpitalu Kolejowym w Lublinie. Pacjentów przyjmuje w Gastromedzie i Onko-Centrum.


Doktor

Wykwalifikowany specjalista

Doktor wykonujący zabiegi prostaty

dr Michał Jaśkiewicz

Specjalista onkolog, urolog

Kontakt : 574 500 915
email: biuro@onkocentrum.pl
Onko-Centrum, ul. Daszyńskiego 2, 20-250 Lublin
Pracowałem w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK4 w Lublinie od 2008 roku, gdzie nabywałem doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego Od 2017(obecnie) jestem zatrudniony na Oddziale Urologicznym Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Obecnie w trakcie specjalizacji z urologii. Od 2022 roku pracuję również na Oddziale Urologii w Szpitalu Wojskowym w Lublinie. Pracuję w renomowanych lubelskich Poradniach Urologicznych Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego, w szczególności mój obszar zainteresowań to ultrasonografia: -TRUS, biopsje stercza ( w tym fuzyjna) – USG: nerek (w tym biopsje guzów nerek), pęcherza moczowego, jąder Obecnie na Oddziale Urologii COZL w Lublinie wykonuję operacje endoskopowe (przerostu stercza, guzów pęcherza moczowego, kamicy dróg moczowych, zwężenie cewki moczowej i inne). Biorę udział w operacjach otwartych uroonkologicznych (m.in. raka stercza, nerek, pęcherza moczowego, jąder) Brałem udział w badaniach klinicznych nad rakiem stercza. Zajmowałem się również prowadzeniem zajęć z zakresu Urologii ze studentami UM w Lubinie, ( w tym angielskojęzycznymi). Uczestniczyłem w wielu konferencjach urologicznych krajowych i zagranicznych.
Wizyta

Umów się na wizytę

Wypełnij krótki formularz i przekaż nam informacje dotyczące twojej wizyty, a my odpowiemy Ci najszybciej jak to możliwe