Genesis

Stomatologia

Technologie

W Genesis korzystamy z najnowocześniejszych technologi oraz specjalistycznych urządzeń

Diodowy laser stomatologiczny sirolaser blue sirona

SIROLaser Blue – pierwszy na świecie laser stomatologiczny wyposażony w niebieską diodę o długości fali 445 nm.
Dzięki niebieskiej diodzie można przeprowadzać precyzyjne zabiegi chirurgiczne w trybie bezkontaktowym.
W roku 2014 nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura za wynalezienie wydajnej diody emitującej niebieskie światło.
Niebieska dioda laserowa zapewnia lepszą absorpcję światła laserowego w tkance miękkiej przy użyciu mniejszej mocy lasera. To oznacza, że laser wnika w tkankę w mniejszym stopniu, tym samym zmniejszając ryzyko przypadkowych obrażeń. Ponieważ absorpcja jest dodatkowo pomniejszona w wodzie, odpowiednio mniej ciepła rozwija się w otaczającej tkance.
W zależności od długości fali, promień lasera może być absorbowany lepiej lub gorzej przez tkankę.
Niebieska dioda (445nm) może osiągnąć istotnie lepszy rezultat cięcia przy niższej mocy niż podczerwone światło lasera (np. 810, 940, 970 nm) o wyższej mocy. Niebieskie światło lasera lepiej oddziałuje na hemoglobinę, jeden z głównych elementów składowych krwi. Użycie niebieskiej diody laserowej pozwala zwiększyć bezpieczeństwo zabiegu oraz osiągnąć szybsze i dokładniejsze rezultaty.
Jedyny laser na rynku oferujący aż 21 różnych zastosowań, dzięki zastosowaniu 3 kolorów diód o różnej długości fali:
Dioda niebieska o długości fali 445 nm gwarantująca najlepszą jakość i wydajność cięcia chirurgicznego.
Dioda podczerwona o długości fali 970 nm, mająca następujące zastosowania:

– redukcja bakterii – endodoncja, perio

– peri-implantitis

– wybielanie

– leczenie afty i opryszczki

– hemostaza

Dioda czerwona o długości fali 660 nm – potwierdzona naukowo biostymulacja tkanek

Zastosowania kliniczne lasera stomatologicznego:
Periodontologia (wspomaganie konwencjonalnej terapii, usuwanie zmian bakteryjnych);

Chirurgia (bezkontaktowe cięcie tkanki miękkiej, frenektomia, resekcja dziąsła, rowki dziąsłowe);

Implantologia (odsłanianie ukrytych implantów);

Endodoncja (usuwanie zmian bakteryjnych w kanale korzenia zęba);

System CAD/CAM CEREC (pomocny w dokładnym ustalaniu granicy preparacji podczas projektowania i wykonywania odbudów ceramicznych);

Dezynfekcja (usuwanie opryszczek i zmian śluzowych w obszarze jamy ustnej, hemostaza);

Biostymulacja i zabiegi LLLT
Zalety stosowania lasera stomatologicznego w porównaniu z konwencjonalną chirurgią stomatologiczną:
Mniejsza inwazyjność i bolesność zabiegów;

Wysoka precyzja interwencji chirurgicznych;

Dokładne usuwanie zainfekowanych tkanek;

Lepsza koagulacja;

Mniejsze krwawienie;

Zmniejszenie obrzęku pooperacyjnego;

Przyspieszone gojenie ran;

Redukcja powstawania blizn;

Zmniejszenie bólu pooperacyjnego;

Eliminacja konieczności stosowania szwów po przeprowadzonym zabiegu

Ozonoterapia

Ozon, tritlen (O3) – jedna z odmian alotropowych tlenu, ma bardzo silne działanie dezynfekujące i dezodorujące. Stosowany jest przy oczyszczaniu i dezynfekcji wody oraz powietrza, pełni ważną rolę w pochłanianiu części promieniowania ultrafioletowego dochodzącego ze słońca do ziemi. Ozon w temperaturze pokojowej jest bezbarwnym, lekko niebieskim gazem, który wyczuwalny jest przy stężeniu 1:600. Łatwo rozpuszcza się w wodzie (15 razy lepiej niż tlen) i przyłącza się do podwójnego wiązania w związkach organicznych. Jest jednym z najsilniejszych utleniaczy. Stosowany jest powszechnie na świecie do uzdatniania wody pitnej. Ozon łatwo przekształca się w tlen, wyzwalając jednocześnie bardzo aktywny tlen atomowy.
Podczas zabiegu ozonoterapii eliminujemy organizmy niższe ( bakterie, wirusy i grzyby ) uszkadzając ich membranę komórkową. Nie jest to zasługą Ozonu, jak mogłaby wskazywać nazwa zabiegu, a tlenu atomowego ( im status nescendi ). Powstaje on podczas powstawania i rozpadu Ozonu. Tlen atomowy reagując z wodorem, niszczy podwójne wiązania węglowe, uszkadzając trwale membranę komórkową organizmów niższych, rozlania się cytoplazmy i ich obumarcie

Nowoczesne urządzenia pracujące w systemie zamkniętym, dają możliwość dezynfekcji w specjalnych szynach jednocześnie dziąseł, kieszonek dziąsłowych i zębów szczęki oraz żuchwy. Daje to perspektywę na leczenie chorób tkanki miękkiej bez konieczności stosowania środków farmakologicznych i skuteczną profilaktykę oraz bezbolesne leczenie próchnicy tak ważne szczególnie dla dzieci.

Zbadanie przez naukowców procesów zachodzących podczas zabiegu ozonoterapii dało impuls producentom do opracowania nowych, prostszych w obsłudze, bardziej efektywnych i skutecznych urządzeń. Powstały generatory pracujące w tzw systemie otwarty. W polu magnetycznym sond aplikacyjnych powstają w pełni kontrolowane mikrowyładowania umożliwiające rozczepienie tlenu cząsteczkowego O2 na wysoko reaktywny tlen atomowy. Eliminuje to konieczność stosowania specjalnych osłon, jak w systemie zamkniętym i czyni dostępnym każde pole zabiegowe. Ma to szczególne znaczenie między innymi w stomatologii, gdzie pola zabiegowe są trudno dostępne (kieszonki dziąsłowe, kanały korzeniowe, przetoki, zębodoły, itp.).
Działanie przeciwbólowe
Pole magnetyczne pozwala głeboko penetrować tkankę pacjenta umożliwiając wnikanie cząsteczek tlenu atomowego w obręb zakończenia nerwów. Reakcje tam zachodzące powodują podniesienie progu bólowego. Pacjent bezpośrednio po zabiegu odczuwa ulgę i może ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych, dotyczy to zarówno leczonej zmiany (afty, opryszczka, suchy zębodół, itp.) jak i bólu pozabiegowego (ekstrakcja, implantacja, chirurgia,…).
Naturalna koagulacja
Współdziałanie pola magnetycznego i tlenu atomowego w bezpośrednim kontakcie z krwią aktywuje naturalną koagulacje. Ekstrakcja zęba stanowi spory procent wszystkich procedur wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Pacjenci negatywnie odbierają ten zabieg i stan po nim. Zatamowanie krwawienia po około 1 minutowej aplikacji sondą zębodołową i ograniczenie odczuć bólowych to czynniki, które doceni każdy pacjent. Tego typu zjawisko możemy z pewnością wykorzystać w wielu innych zabiegach (krwawienie z brodawki, wysięk z kanału korzeniowego, itp) eliminując ryzyko powikłań.

Zastosowania ozonoterapii w stomatologii:

1. Dezynfekcja kanałów korzeniowych, ubytków próchnicowych 

2.Resekcje wierzchołków korzeni zębów 

3. Afty, opryszczki, grzybice 

4. Periodontologia 

5. Zapalenie miazgi 

6. Leczenie kanałowe 

7. Tamowanie sączących krwawień 

8. Próchnica zębów stałych i mlecznych

9. Dezynfekcja pola operacyjnego przy zabiegach chirurgicznych 

10. Chroniczne zaburzenia przy leczeniu ran 

11. Implantologia 

12. Stomatitis 

13. Odleżyny protetyczne 

14. Neuralgie 

15. Zaburzenia w stawach skroniowo – żuchwowych (Sonda Orthozon) 

16. Odkażanie wycisków i narzędzi 

17. Bifurkacje 

18. Myoarthoropatie (w tym parafunkcje)

CEREC – Jednowizytowe leczenie stomatologiczne

CEREC (Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics) – urządzenie wykorzystujące technologię CAD/CAM, służące do wykonywania estetycznych rekonstrukcji powierzchni zębów (wkładów koronowych bądź koron protetycznych). System został opracowany przez dwóch uznanych stomatologów W. Mörmann i M. Brandestini na Uniwersytecie w Zurichu. Dzięki nowej technologii możliwe jest w krótkim czasie zaprojektowanie i wyprodukowanie indywidualnych, ceramicznych rekonstrukcji zębów, bez konieczności udziału technika protetycznego.

Złamanie zęba, nieestetyczne wypełnienie z amalgamatu czy ubytek nie są już problemem. Dzięki zaawansowanej technologii CEREC pacjenci mogą zrekonstruować uzębienie już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologa. Przy pomocy systemu CAD/CAM uzupełnienia pełnoceramiczne w postaci koron, licówek i wypełnień Inlay lub Onlay są opracowywane w ciągu mniej niż 2 godzin.

CEREC –technologia która zastępuje tradycyjne wyciski skanowaniem wewnątrzustnym, pozwalającym znacząco skrócić czas oczekiwania na uzupełnienie pełnoceramiczne. W rezultacie wirtualnego projektowania odbudowy rekonstrukcja uzębienia może zakończyć się już na pierwszej wizycie.

Pacjenci poddający się leczeniu stomatologicznemu coraz chętniej wybierają kliniki posiadające system CEREC, ponieważ nie muszą w nich czekać na rekonstrukcję kilka czy kilkanaście dni. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymują odbudowę protetyczną wykonaną precyzyjnie, a przede wszystkim szybko. całość zabiegu trwa tylko 1 godzinę; wszystko odbywa się w gabinecie stomatologicznym; lepsze wygląd estetyczny niż przy tradycyjnych rekonstrukcjach; bezpieczny – 29 lat doświadczeń klinicznych oraz setki przeprowadzonych badań; wypróbowany – 28 milionów wykonanych odbudów

Mikroskop GLOBAL

Amerykańskie mikroskopy Global są niewątpliwie jednymi z najlepszych i najpopularniejszych urządzeń tego typu na świecie. Unikalna konstrukcja mikroskopu ukierunkowana jest na wydajną i ergonomiczną pracę lekarza. Niespotykane rozwiązania mechaniczne zastosowane w ramionach mikroskopu zapewniają wysoką precyzję podczas pracy. Zastosowane w mikroskopie oświetlenie najnowszej technologii LED wysokiej mocy (100 000 lux) straty światła są całkowicie zniwelowane. Mikroskop Global posiada najwyższej jakości apochromatyczną optykę produkowana przez firmę Global co zapewnia doskonałą jakość widzenia.

USG

Ultrasonografia, USG – zastosowanie ultradźwięków do badania i obrazowania tkanek w medycynie. Ultrasonografia jest nieinwazyjną, atraumatyczną metodą diagnostyki obrazowej, pozwalającą na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Badanie USG jest nieinwazyjne, przebiega zupełnie bezboleśnie. Chory nie jest narażony na promieniowanie a badanie umożliwia uzyskiwanie obrazu w czasie rzeczywistym, dokonując precyzyjnych pomiarów narządów i określanie ich kształtu, wielkości i głębokości położenia. USG można powtarzać wielokrotnie u tej samej osoby. Dzięki badaniu USG lekarz może odpowiednio wcześnie wykryć zmiany chorobowe i patologiczne w narządach wewnętrznych. USG Charakteryzuje się dużą dokładnością: umożliwia wykrywanie w narządach nawet bardzo małych zmian (od 0,1 mm).

W Genesis badanie USG wykonywane jest innowacyjnym aparatem ALOKA PROSOUND ALPHA 7 klinicznym, ultrasonografem klasy premium o najwyższej wydajności i jakości.
ALOKA Alpha 7
To najnowszy system stworzony w zawansowanej, najnowszej technologii firmy Aloka -; Ultimate Compounding Technologies -; który oferuje obrazowanie diagnostyczne najwyższej jakości i wydajności na poziomie dotąd niespotykanym w świecie ultrasonografii. ALOKA ALPHA 7 posiada super wydajny 12 bitowy przetwornik cyfrowy, co bezpośrednio wpływa na szybkość i wiarygodność przeprowadzanych badań ultrasonograficznych. ALOKA ALPHA 7 posiada unikalny tryb obrazowania Dopplerowskiego eFlow (Extended Flow -; kolorowy Doppler nowej generacji), łączącej w sobie nadzwyczajną czułość z niewiarygodną wprost rozdzielczością przestrzenną i czasową. Zastosowanie tej opcji pozwala obserwować przepływy i unaczynienie tkanek z dokładnością nieosiągalną dotąd nawet przy zastosowaniu środków kontrastowych. Na czystość obrazu ma również istotny wpływ zastosowanie głowic hemisferycznych o konstrukcji wielorzędowej (HST+) z ogniskowaniem dwupłaszczyznowym.

ALOKA = LEGENDARNA JAPOŃSKA NIEZAWODNOŚĆ I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DOSTĘPNA W GENESIS

DAC UNIVERSAL – czyści ,smaruje i sterylizuje końcówki w 12 minut.

Autoklaw DAC UNIVERSAL automatycznie myje, smaruje i sterylizuje turbiny, prostnice i kątnice (w dalszej części nazywane narzędziami). W ciągu około 12 minut zostanie umytych, nasmarowanych i wysterylizowanych 6 narzędzi, tak aby po wystygnięciu były gotowe do ponownego wykorzystania.
Autoklaw DAC UNIVERSAL zmniejsza ryzyko przenoszenia zakażeń, zapewnia optymalną konserwację narzędzi.
Narzędzia są myte zarówno od wewnątrz, jaki z zewnątrz..
Czyszczenie wewnętrzne: w trakcie czyszczenia wewnętrznego następuje dokładne wymycie i wyczyszczenie wszystkich wewnętrznych kanałów narzędzi, przez które przechodzi spray. W czasie czyszczenia wewnętrznego kanały wewnętrzne są przepłukiwane 4 razy.
Czyszczenie zewnętrzne: autoklaw DAC UNIVERSAL wykorzystuje procedurę czyszczenia nazywaną myciem pulsacyjnym. Podczas mycia pulsacyjnego wykorzystuje się wodę pod wysokim ciśnieniem. Autoklaw DAC UNIVERSAL czyści narzędzia raz zimną wodą i raz gorącą, dzięki czemu warstewka biologiczna (bio-film) znajdująca się na narzędziach, jest usuwana łatwiej i szybciej.

Sterylizacja
Na zakończenie całego cyklu narzędzia są poddawane procesowi zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej sterylizacji. W trakcie procesu sterylizacji wewnętrznej, do komory autoklawu podawana jest nasycona para wodna pod bardzo dużym ciśnieniem. Para ta jest następnie usuwana przez kanały napędowe i natryskowe narzędzi. Przepływ pary sterylizującej powtarzany jest w trakcie całego procesu 16 razy. Proces ten nazywany jest wymywaniem zwrotnym. Oprócz tego przeprowadzana jest zewnętrzna sterylizacja narzędzi. W trakcie jej prowadzenia narzędzia poddawane są działaniu pary wodnej i wysokiej temperatury wybranej w danym programie.

System kontroli procesu sterylizacji działa poprzez regulowanie ciśnienia i jednoczesne kontrolowanie odpowiadającej mu temperatury. Oznacza to, że jeżeli temperatura lub ciśnienie przekroczy wartości progowe sterylizacji, wówczas na wyświetlaczu zostanie pokazany błąd.

Implant Center 2

To najnowocześniejszy na rynku system do zawansowanej chirurgii ultradźwiękowej. To idealna kombinacja urządzenia dedykowanego do chirurgii stomatologicznej (Piezotome), implantologii (I-Surge). Urządzenie zawiera 2 niezależnie działające systemy chłodzenia z opatentowanym przez Acteon/Satelec systemem wkładów ułatwiających pracę – brak możliwości nieprawidłowego podłączenia irygacji. Poprzez możliwość zaadoptowania jednego urządzenia Implant Center 2 do zabiegów piezochirurgii i implantologii lekarz poszerza swoje możliwości pracy i jednocześnie oferuje pacjentom szerszą ofertę zabiegową zapewniając sobie i innym komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

MELAG Klasa Premium

Jakość dla najwyższych wymagań higieny Vacuklav 44-B jest autoklawem nowej generacji i należy do najwyższej grupy jakościowej sterylizatorów parowych. Praca autoklawu w nowoczesnym systemie obiegu wody jednokrotnego chroni zarówno instrumenty, jak i autoklaw. Autoklaw dozuje zawsze świeżą wodę bezpośrednio, całkowicie automatycznie wodą demineralizowaną z demineralizatora.

Myjnia dezynfektor MELAtherm 10

Myjnia MELAtherm jest nowoczesnym urządzeniem czyszcząco-dezynfekującym zaprojektowanym zgodnie z normą EN15883-1 i –2 oraz europejskimi standardami dla maszyn myjąco-dezynfekujących. Myjnia jest przeznaczona do szybkiego i higienicznego przygotowywania zabrudzonych instrumentów do sterylizacji na najwyższym poziomie.
MELAtherm zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. W szczególności zabezpiecza przed ryzykiem zranienia, które mogą zdarzyć się podczas ręcznego mycia, płukania i wycierania skażonych instrumentów. MELAtherm gwarantuje komfort obsługi, oszczędność czasu i uniknięcie błędów

Najbezpieczniejszą metodą zapobiegania infekcjom i zakażeniom jest sterylizacja instrumentów w autoklawach. Równie istotne jest także właściwe przechowywanie wyjałowionych narzędzi w taki sposób, żeby ponownie nie narazić ich na zanieczyszczenie. Z pomocą przychodzą w tym momencie profesjonalne zgrzewarki. MELAseal Pro to nowoczesna, przepływowa zgrzewarka, spełniające europejskie wymagania i normy 11607. Ta inteligentna, nowoczesna maszyna kontroluje w każdym procesie zgrzewania utrzymanie właściwej prędkości przepływu, siły nacisku oraz odpowiedniej temperatury zgrzewu. Podane parametry są rejestrowane automatycznie przez urządzenie i dzięki wbudowanemu szeregowemu interfejsowi.