Genesis

Medycyna

Zmiany nowotworowe wątroby

PbLite Co to jest?

PBLite polega na przezskórnym wprowadzeniu włókien optycznych (od 1 do 4 w zależności od wielkości guza) i podaniu przez kilka minut energii lasera, która podgrzewa tkanki aż do ich całkowitego zniszczenia z wystarczającym marginesem bezpieczeństwa. Umiejscowienie aplikatorów, monitorowanie zabiegu i weryfikacja efektywnego obszaru koagulacji odbywa się pod kontrolą USG.

Aby ułatwić manewr wprowadzania, system posiada dedykowane wieloaplikatorowe systemy prowadzące dla sond ultradźwiękowych przeznaczonych do anatomicznego obszaru wątroby wraz z odpowiednim oprogramowaniem do biopsji, które wyświetla wytyczne na ekranie. Ponieważ są to nowotwory złośliwe, celem leczenia jest całkowita ablacja zmiany i późniejszy brak miejscowych nawrotów po leczeniu oraz zwiększenie netto prawdopodobieństwa przeżycia długoterminowego (5 lat).

Zalety

Całkowita ablacja z wystarczającym marginesem bezpieczeństwa zniszczenie termiczne „in situ”. zachowanie zdrowej tkanki i funkcji narządów wysoce przewidywalna i powtarzalna objętość koagulacji zgodnie z wymaganiami marginesu bezpieczeństwa miejscowy efekt termiczny tylko w docelowej objętości.

Umożliwia to leczenie w pobliżu miejsc zagrożonych użycie cienkich, nieurazowych igieł do narządu wątroby możliwość leczenia pacjentów z rozrusznikami serca (doskonała kompatybilność elektromagnetyczna) bez znieczulenia ogólnego krótki czas trwania zabiegu (kilka minut) szybkiego odzyskiwania brak lub nieznaczny ból po leczeniu krótka hospitalizacja terapia pomostowa w przypadku przeszczepów narządów
Wizyta

Umów się na wizytę

Wypełnij krótki formularz i przekaż nam informacje dotyczące twojej wizyty, a my odpowiemy Ci najszybciej jak to możliwe