Genesis

Stomatologia

Implanty

Implant zębowy, często błędnie nazywany stomatologicznym – zastępuje korzeń brakującego zęba. Wykonany najczęściej z tytanu, w kształcie walca lub lekko ściętego stożka. W przypadkach wąskiej kości może mieć kształt klina.

Jesteśmy kliniką partnerską Straumann® co oznacza, że stosujemy najwyższe standardy leczenia implantologicznego według ścisłych szwajcarskich norm. Prowadzimy szkolenia z dziedziny implantologii dla lekarzy z całej Polski. W naszej klinice wszczepiamy implanty najlepszych światowych firm: Straumann, Neodent, MIS. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałej diagnostyce i materiałom mamy znaczącą skuteczność leczenia. Standardowo zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym ale na życzenie pacjenta możemy je przeprowadzać w sedacji lub znieczuleniu ogólnym pod opieką anestezjologa

Czym są implanty?

Implant to sztuczny korzeń, który działa jak naturalny. Gdy brakuje zęba i jego korzenia długoterminowym rozwiązaniem dla naturalnej funkcji jest implant dentystyczny z koroną. W znieczuleniu miejscowym umieszcza się implant, który zastępuje brakujący korzeń zęba. Na nim osadza się koronę nowego zęba. Okres gojenia trwa między 6 a 12 tygodni w zależności od indywidualnej sytuacji medycznej. Przez ten okres implant zostaje stabilnie zespolony z kością – proces ten nazywa się osteointegracją. Wygojony sztuczny korzeń służy jako baza dla mocowania indywidualnie wykonanych koron, mostów oraz całych protez zębowych.

Z czego wykonany jest implant?

Tytan jest to biokompatybilny metal doskonale tolerowany przez organizm ludzki. Jednym z jego głównych medycznych zastosowań są właśnie implanty. Wykazują one bardzo dobre właściwość łączenia się z żywą kością i wytrzymałością przez lata. Implanty najczęściej wykonane są tytanu medycznego czyli stopu tytanu i śladowych pierwiastków takich jak Aluminium, Vanad aby poprawić ich wytrzymałość mechaniczną. Cyrkon to pierwiastek, który podobnie jak tytan jest doskonale tolerowany przez tkanki. Roxolid® to przełomowy materiał firmy Straumann specjalnie opracowany do zastosowalna w implantach dentystycznych. Jest to stop tytanu i cyrkonu. Bardziej wytrzymały niż czysty tytan, z doskonałymi właściwościami dla procesu osteointegracji (połączenia implant-kość). Stop ten jest unikatowy na rynku implantologicznym.

Czy powierzchnia implantów ma znaczenie?

Aby zwiększyć powierzchnię implantu jest ona wytrawiana i piaskowana. Nosi ona nazwę SLA (Sand-blasted, Large-grit, Acid-etched) Straumann® wprowadził powierzchnię SLActive®. Jest to klinicznie sprawdzona powierzchnia implantów zaprojektowana w celu skrócenia o połowę czasu gojenia bez zaburzenia jego przebiegu. Produkcja tych implantów odbywa się w środowisku azotowym, bez dostępu powietrza, a przechowywane są w soli fizjologicznej.

Ile kosztuje implant?

Cena implantu zależy od jego rodzaju oraz z czego jest wykonana odbudowa protetyczna. Określenie ceny leczenia implantologicznego czy też jakiegokolwiek leczenia bez zbadania pacjenta nie jest możliwa. Dlaczego? Lekarz musi ocenić stan otaczających tkanek czyli dziąsła, stan sąsiednich zębów etc. Pacjentowi należy wykonane zdjęcie 3D aby stwierdzić stan kości i zaplanować odpowiednią średnicę implantu. Czasem kości jest zbyt mało i wtedy jest konieczność wykonania dodatkowych zabiegów związanych z jej „pogrubieniem”.Tak więc wizyta konsultacyjna jest po to aby lekarz dokładnie zaplanował leczenie i określił koszty. Praktycznie zawsze jesteśmy w stanie dopasować metodę leczenia do potrzeb i finansów pacjenta.

Brak jednego zęba

Brak 3 zębów – most na implantach

Praca umocowana na stałe, na 6
implantach przy bezzębiu całkowitym

Praca umocowana na stałe na 4 implantach
przy bezzębiu całkowitym

Proteza zdejmowana na 4 implantach

Proteza zdejmowana na belce

Proteza na 2 implantach

Straumann slactive surface

Wykwalifikowany zespół

Wykwalifikowany zespół

Nasz wykwalifikowany zespół to grupa doświadczonych i oddanych profesjonalistów, gotowych zadbać o Twoje zdrowie.

Przystępne ceny

Przystępne ceny

Twoje zdrowie nie musi być luksusem u nas otrzymasz profesjonalne leczenie w korzystnej cenie.

Miła obsługa

Miła obsługa

Tworzymy przyjazne i relaksujące środowisko, gdzie dbamy nie tylko o Twoje zdrowie, ale także o Twój komfort.

Rezerwacja

Umów się na wizytę

Wypełnij krótki formularz i przekaż nam informacje dotyczące twojej wizyty, a my odpowiemy Ci najszybciej jak to możliwe