Genesis

Stomatologia

Znieczulenia

Do przeprowadzania bezbólowego leczenia stomatologicznego w większości zabiegów stomatologicznych wystarcza znieczulenie miejscowe. Niekiedy jednak trzeba podjąć dodatkowe starania i wysiłki, aby uwolnić pacjentów od lęku i niepokoju, zwłaszcza gdy są to dzieci, osoby niepełnosprawne lub nadwrażliwe stosując znieczulenia ogólne. Idąc z postępem i rozwojem medycyny w Genesis oferujemy pełen wachlarz możliwości znieczuleń.

Gaz rozweselający

Pacjent poddany działaniu podtlenku azotu czuje się przyjemnie oszołomiony, zobojętniały na otaczający świat, w euforii, oddzielony od rzeczywistości. Jednocześnie zachowuje podstawowe odruchy i nie traci świadomości, co odróżnia sedację od narkozy. W czasie zabiegu stan pacjenta przypomina hipnozę – pacjent nie śpi, jest uspokojony, rozluźniony, lekko oszołomiony. W czasie sedacji pacjent traci poczucie czasu, nawet po długim zabiegu ma wrażenie, że spędził na fotelu tylko chwilę. U dzieci podtlenek wywołuje realne halucynacje np. jeżdżenia na karuzeli. N2O (podtlenek azotu) wykazuje działanie znieczulające, możliwe jest więc leczenie małych ubytków bez znieczulenia. N2O osłabia odruch wymiotny i odruch kaszlu.

 

Przeciwwskazania do sedacji wziewnej

1. Przeziębienie, 

2. Przerost migdałków gardłowych. 

3. Niedrożności górnych dróg oddechowych. 

4. I trymestr ciąży. 

5. Choroby psychiczne

 

6. Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravic

7. Rozstrzenie oskrzelowe, 

8. rozedma płuc. 

9.Alkoholizm 

10. Brak współpracy pacjenta.

 

Sytuacje kliniczne, w których zastosowanie sedacji przynosi najlepsze rezultaty

Silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem. Silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Silne odruchy wymiotne. Nadpobudliwość nerwowa. Długie, monotonne lub szczególnie nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, lub protetyczne. Wyciski szczęki u osób z silnym odruchem wymiotnym. Usuwanie złogów nazębnych. Otwieranie zęba ze zgorzelinowym rozpadem miazgi. Opracowywanie próchnicy początkowej

 

Stany chorobowe, w których wskazane jest użycie sedacji wziewnej jako metody z wyboru

Astma N2O nie powoduje podrażnienia układu oddechowego. Zmniejszenie stresu wpływa na obniżenie ryzyka ataku. W mieszance oddechowej podawanej pacjentowi znajduje się ok. 60% tlenu. Poprawia to sprawność oddychania i samopoczucie pacjenta. Padaczka, zmniejszenie stresu wpływa na zmniejszenie ryzyka ataku. Choroby serca – brak wyraźnego wpływu N2O na układ sercowo-naczyniowy. Pacjent otrzymuje zwiększone stężenie tlenu (ok. 60%). Wskazania pulsoksymetru pokazują wtedy ok. 100%. Więcej tlenu dociera do naczyń wieńcowych. Ponadto nie zwiększa się zapotrzebowanie na tlen z powodu braku stresu. Nadciśnienie krwi, brak wpływu N2O na układ naczyniowy. Zmniejszenie lęku i stresu zabezpiecza przed nieoczekiwanym wzrostem ciśnienia krwi w czasie zabiegu. Hemofilia – dzięki użyciu N2O można w pewnych przypadkach uniknąć konieczności wykonywania ukłucia

Znieczulenie ogólne

Narkoza – kontrolowane, odwracalne ( czasowe ) i całkowite zniesienie bólu, świadomości i odruchów obronnych osoby znieczulanej. Dzięki doskonałej kadrze anestezjologów oraz najnowszej generacji aparatury do znieczuleń, zabiegi w znieczuleniu ogólnym są bardzo bezpieczne.

Bezpłatne leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym

Niepełnosprawni mają ustawowo zapewnioną bezpłatną opiekę stomatologiczną. W praktyce jednak wielu z nich jest jej pozbawionych, ponieważ w Polsce brakuje miejsc odpowiednio przygotowanych do leczenia takich osób. Genesis stomatologia i medycyna jako jedna z nielicznych placówek w regionie, wykonuje zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym w ramach umowy z NFZ i ma do tego przygotowane pełne zaplecze techniczne.
Wyjątkową grupę pacjentów stanowią dzieci specjalnej troski i osoby niepełnosprawne. Czasami zdarza się, że rodzice takich pacjentów unikają wizyt stomatologicznych, chroniąc ich w ten sposób przed dodatkowym bólem. Takie postępowanie prowadzi do poważnych zaniedbań, które wymagają długotrwałego leczenia. Dużą szansą dla tych pacjentów jest leczenie w znieczuleniu ogólnym. Pacjentom niepełnosprawnym u których do tej pory niemożliwe było leczenie stomatologiczne bądź z powodów medycznych bądź z powodu strachu przed dentystą możemy teraz nieodpłatnie pomóc. 

Zabiegi wykonywane są w pełnym znieczuleniu pod kontrolą anestezjologa.
Refundacja zabiegu przez NFZ dotyczy :

– osób do 16 roku życia posiadających orzeczenie o niepełnosprawności

– osób powyżej 16 roku życia posiadających orzeczenie stwierdzające umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności

Mając na uwadze dobro społeczeństwa wspólnie możemy podnieść standard życia pacjentów niepełnosprawnych.

Przekaż tą informację osobom zainteresowanym.

Quicksleeper - bezbolesne znieczulenie komputerowe

QuickSleeper jest elektronicznym długopisem, który daję większą skuteczność i komfort przy wykonywaniu wszystkich rodzajów znieczuleń. Elektroniczna kontrola iniekcji dla maksymalnego komfortu. 3 tryby iniekcji (Powolna, Szybka, Dokostna), aby wykonać wszystkie rodzaje znieczulenia w jak najlepszych warunkach. Dzięki rotacji igły w łatwy i szybki sposób penetrujemy blaszkę zbitą i uzyskujemy dostęp do kości gąbczastej i możliwość wykonania znieczulenia dokostnego u każdego pacjenta ze wszystkimi jego zaletami.

Znieczulenie bezigłowe

Iniekcja bezigłowa polega wprowadzeniu płynnego środka farmakologicznego pod wysokim ciśnieniem pod błonę śluzową. Energia potrzebna do uzyskania odpowiedniego ciśnienia jest wytwarzana przez sprężynę znajdującą się we wstrzykiwaczu. Po uruchomieniu procedury iniekcji, siła sprężystości wyrzuca określoną objętość leku przez mikrootwór znajdujący się na czubku końcówki. Ciśnienie i szybkość podania środka farmakologicznego są dobrane w taki sposób, żeby lekarstwo dotarło dokładnie do miejsca swojego przeznaczenia.

CITOJECT® - strzykawka do znieczuleń śródwięzadłowych

Wykwalifikowany zespół

Wykwalifikowany zespół

Nasz wykwalifikowany zespół to grupa doświadczonych i oddanych profesjonalistów, gotowych zadbać o Twoje zdrowie.

Przystępne ceny

Przystępne ceny

Twoje zdrowie nie musi być luksusem u nas otrzymasz profesjonalne leczenie w korzystnej cenie.

Miła obsługa

Miła obsługa

Tworzymy przyjazne i relaksujące środowisko, gdzie dbamy nie tylko o Twoje zdrowie, ale także o Twój komfort.

Rezerwacja

Umów się na wizytę

Wypełnij krótki formularz i przekaż nam informacje dotyczące twojej wizyty, a my odpowiemy Ci najszybciej jak to możliwe