Genesis

Stomatologia

Protetyka

To dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie naturalnych zębów lub ich części. W GENESIS wykonujemy pełen zakres prac protetycznych. Od pojedynczych koron po rekonstrukcje zwarcia.

Czym są korony i jakie wyróżniamy rodzaje?

Korony mają za zadanie odbudować oraz wzmocnić zniszczony naturalny ząb i oczywiście poprawić jego wygląd. Wykonane na implantach odbudowują utracony ząb i stanowią ostatni etap leczenia implantologicznego. Istnieje kilka rodzajów koron protetycznych, w zależności od rodzaju materiału, z którego są wykonane.

Korony pełnoceramiczne – sa bardzo estetyczne, niemalże nie do odróżnienia od zębów naturalnych. Ich podstawę stanowi tlenek cyrkonu (korony cyrkonowe)

Korony porcelanowe na podbudowie metalowej – podstawę takich koron stanowi metal, na którą napala się porcelanę. Metal nie jest widoczny, gdyż jest ukryty pod porcelaną

Akrylowe, kompozytowe – traktuje się raczej jako tymczasowe rozwiązanie.

Most

Most ma za zadanie uzupełnić braki opierając się na sąsiednich zębach, odpowiednio przygotowanych (oszlifowanych).

Czym są licówki?​

Licówki – Licówka to cienka płytka porcelanowa grubości około pół milimetra kolorem zbliżona do naturalnej barwy szkliwa zęba. Przykleja się ją specjalnym klejem do lica zdrowego zęba. Maskuje wszelkie nieprawidłowości, jak: kształt, długość, kolor czy ubytki. Szlifowanie odbywa się pod znieczuleniem, bo licówki zakłada się na żywe zęby. Ząb martwy, po leczeniu kanałowym ma zmniejszoną ilość struktury zębiny, przez co jest słabszy. Dlatego odradza się zakładanie licówki porcelanowej na martwe,zniszczone zęby, gdyż może nam ona posłużyć w takim wypadku znacznie krócej. Również mocno przebarwionych zębów nie będziemy w stanie skorygować licówką i wtedy lepszym rozwiązaniem jest korona, która nie tylko poprawi wygląd ale też wzmocni ząb.

Inlay / Onlay

To doskonałe rozwiązanie zamiast tradycyjnych wypełnień. Zwane również wkładami koronowymi, umożliwiają dokładną rekonstrukcję anatomicznego kształtu zęba, są odporne na ścieranie, estetyczne i trwałe. Wykonywane są w laboratorium protetycznym po uprzednim pobraniu wycisku. Są rozwiązaniem droższym od wypełnień tradycyjnych ale na pewno trwalszym, a w niektórych sytuacjach jedynym aby odbudować utracone tkanki zęba.

Protezy zdejmowane/ruchome

Są to uzupełnienia protetyczne, które musimy zdejmować, myć i ponownie zakładać. Mogą być to protezy akrylowe, szkieletowe, elastyczne, acetalowe.

Cerec - urządzenie wykorzystujące technologię CAD/CAM, służące do wykonywania estetycznych rekonstrukcji powierzchni zębów

NOWA JAKOŚĆ W STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ

CEREC – technologia która zastępuje tradycyjne wyciski skanowaniem wewnątrzustnym, pozwalającym znacząco skrócić czas oczekiwania na uzupełnienie pełnoceramiczne. W rezultacie wirtualnego projektowania odbudowy rekonstrukcja uzębienia może zakończyć się już na pierwszej wizycie.

Pacjenci poddający się leczeniu stomatologicznemu coraz chętniej wybierają kliniki posiadające system CEREC, ponieważ nie muszą w nich czekać na rekonstrukcję kilka czy kilkanaście dni. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymują odbudowę protetyczną wykonaną precyzyjnie, a przede wszystkim szybko. Całość zabiegu trwa tylko 1 godzinę. Wszystko odbywa się w gabinecie stomatologicznym. Lepszy wygląd estetyczny niż przy tradycyjnych rekonstrukcjach. Bezpieczny – 29 lat doświadczeń klinicznych oraz setki przeprowadzonych badań. Wypróbowany – 28 milionów wykonanych odbudów

Wykwalifikowany zespół

Wykwalifikowany zespół

Nasz wykwalifikowany zespół to grupa doświadczonych i oddanych profesjonalistów, gotowych zadbać o Twoje zdrowie.

Przystępne ceny

Przystępne ceny

Twoje zdrowie nie musi być luksusem u nas otrzymasz profesjonalne leczenie w korzystnej cenie.

Miła obsługa

Miła obsługa

Tworzymy przyjazne i relaksujące środowisko, gdzie dbamy nie tylko o Twoje zdrowie, ale także o Twój komfort.

Rezerwacja

Umów się na wizytę

Wypełnij krótki formularz i przekaż nam informacje dotyczące twojej wizyty, a my odpowiemy Ci najszybciej jak to możliwe