Genesis

Stomatologia

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest zabiegiem kosmetycznym bezpiecznym i skutecznym, który nada bieli twoim zębom.

Współczesne wybielanie

Współczesne wybielanie zębów na bazie nadtlenków zyskało popularność już w latach 90tych poprzez zastosowanie nakładek wybielających wykonywanych w gabinetach stomatologicznych i noszonych przez pacjenta w domu. Jednak zabieg wybielania przeprowadzony w gabinecie dentystycznym jest szybszy dający już po godzinie oczekiwany efekt.

Wybielanie w gabinecie

Profesjonalne wybielanie w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii. W przeciwieństwie do wybielania nakładkowego w domu przy którym stosuje się preparaty wybielające o niskim stężeniu, wybielanie w gabinecie odbywa się pod kontrolą lekarza preparatami o relatywnie wyższym stężeniu substancji czynnej. Zabieg wybielanie zębów jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora.

Zalety wybielania w gabinecie

Zalety profesjonalnego wybielanie zębów lampą w gabinecie:

1. Żaden inny zabieg wybielanie zębów nie przynosi szybszych rezultatów.

2. Jest to najbezpieczniejsza forma wybielanie zębów.

3. Nadwrażliwość zębów i dziąseł jest zredukowane do minimum.

Przygotowanie zębów do wybielania

Zęby powinny być profilaktycznie oczyszczone z płytki nazębnej, kamienia i osadu, zgromadzonego na powierzchni i pomiędzy zębami. Przegląd stomatologiczny jest bezwzględnie potrzebny aby wykluczyć ewentualne potencjalne przeciwwskazania do zabiegu wybielania.

Wybielanie nakładkowe

Aby przeprowadzić kurację metodą nakładkową zabieg rozpoczyna się od przeprowadzenia przeglądu oraz określenia wstępnego koloru zębów pacjenta. Następnie lekarz pobiera wycisk w celu wykonania nakładek (szyn) indywidualnych w laboratorium i wydaje pacjentowi strzykawki z żelem (my stosujemy Opalescence firmy Ultradent), wyjaśnia jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać. W domu pacjent w prosty sposób umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach i pozostawia ją na całą noc lub na kilka godzin w ciągu dnia.

Wybielanie martwego zęba

W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Ząb martwy musi być prawidłowo przeleczony kanałowo. Na wstępie lekarz wykonuje prześwietlenie aby ocenić stan korzenia. Jeżeli jest to konieczne przed wybielaniem należy wykonać powtórne leczenie kanałowe. W kolejnym etapie korzeń zabezpiecza się warstwą szczelnego cementu lub kompozytu tak aby preparat wybielający nie przedostał się w głąb kanału i nie podrażnił tkanek okołowierzchołkowych. Preparat wybielający umieszcza się w komorze zęba i zakłada szczelny opatrunek na kilka dni. Jeżeli efekt jest niezadawalający zabieg powtarza się 2-3 krotnie. Po zakończeniu wybielania komorę zęba trzeba wypełnić kompozytem (plombą) ale należy odczekać około 2 tygodnie aby działanie środka wybielającego całkowicie się zneutralizowało.

Jeżeli chcę wybielić wszystkie zęby a mam też przebarwiony ząb martwy, to które wybielanie należy wykonać w pierwszej kolejności?

Nie ma ogólnej zasady mówiącej na temat kolejności zabiegów, natomiast zaleca się wykonać najpierw wybielanie martwego zęba, a później wybielanie wszystkich zębów metodą zewnętrzną

Przebarwienia trudne do wybielania

Niektóre nieorganiczne przebarwienia (przebarwienia polekowe) mogą nie reagować skutecznie na wybielanie. Ściemnienia wywołane urazami zębów. Tetracykliny spożywane podczas rozwoju zębów. Leki te chemicznie wiążą się ze strukturą krystaliczną szkliwa oraz zębiny. Przedawkowanie fluoru podawanego doustnie, co może powodować fluorozę.
Wykwalifikowany zespół

Wykwalifikowany zespół

Nasz wykwalifikowany zespół to grupa doświadczonych i oddanych profesjonalistów, gotowych zadbać o Twoje zdrowie.

Przystępne ceny

Przystępne ceny

Twoje zdrowie nie musi być luksusem u nas otrzymasz profesjonalne leczenie w korzystnej cenie.

Miła obsługa

Miła obsługa

Tworzymy przyjazne i relaksujące środowisko, gdzie dbamy nie tylko o Twoje zdrowie, ale także o Twój komfort.

Rezerwacja

Umów się na wizytę

Wypełnij krótki formularz i przekaż nam informacje dotyczące twojej wizyty, a my odpowiemy Ci najszybciej jak to możliwe