Genesis

Stomatologia

Stomatologia dziecięca

To specjalizacja zajmująca się leczeniem dzieci. Została wyodrębniona z powodu odrębności budowy zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym.

W GENESIS bardzo troszczymy się o najmłodszych pacjentów i dokładamy wszelkich starań aby stworzyć  dzieciom takie warunki, aby pierwszy kontakt z lekarzem dentystą mógł pozostawić u nich wyłącznie pozytywne odczucia. Nasz personel stara się zminimalizować lęk dziecka, dbając o jego piękny uśmiech. Podczas wizyt w gabinecie dzieci otaczane są przyjazną i bezstresową atmosferą, natomiast po wizycie otrzymują nagrodę.

Wykonujemy:

1. Wizyty adaptacyjne, przeglądy okresowe

2. Kompleksowe leczenie zębów mlecznych i stałych

3. Instruktaże higieny

4. Lapisowanie zębów

5. Lakowanie zębów

6. Fluoryzacja

7. Ekstrakcje zębów mlecznych i stałych

W zębach mlecznych wykonujemy kolorowe wypełnienia aby dzieci chętniej odwiedzały gabinet.

Gaz rozweselający

Pacjent poddany działaniu podtlenku azotu czuje się przyjemnie oszołomiony, zobojętniały na otaczający świat, w euforii, oddzielony od rzeczywistości. Jednocześnie zachowuje podstawowe odruchy i nie traci świadomości, co odróżnia sedację od narkozy. W czasie zabiegu stan pacjenta przypomina hipnozę – pacjent nie śpi, jest uspokojony, rozluźniony, lekko oszołomiony. W czasie sedacji pacjent traci poczucie czasu, nawet po długim zabiegu ma wrażenie, że spędził na fotelu tylko chwilę. U dzieci podtlenek wywołuje realne halucynacje np. jeżdżenia na karuzeli. N2O (podtlenek azotu) wykazuje działanie znieczulające, możliwe jest więc leczenie małych ubytków bez znieczulenia. N2O osłabia odruch wymiotny i odruch kaszlu.

 

Przeciwwskazania do sedacji wziewnej
Przeciwwskazania

1. Przeziębienie, 

2. Przerost migdałków gardłowych. 

3. Niedrożności górnych dróg oddechowych. 

4. I trymestr ciąży. 

5. Choroby psychiczne

 

6. Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravic

7. Rozstrzenie oskrzelowe, 

8. rozedma płuc. 

9.Alkoholizm 

10. Brak współpracy pacjenta.

 

Sytuacje kliniczne, w których zastosowanie sedacji przynosi najlepsze rezultaty

Silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem. Silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Silne odruchy wymiotne. Nadpobudliwość nerwowa. Długie, monotonne lub szczególnie nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne lub protetyczne, wyciski szczęki u osób z silnym odruchem wymiotnym. Usuwanie złogów nazębnych. Otwieranie zęba ze zgorzelinowym rozpadem miazgi. Opracowywanie próchnicy początkowej.

Stany chorobowe, w których wskazane jest użycie sedacji wziewnej jako metody z wyboru
Astma N2O nie powoduje podrażnienia układu oddechowego. Zmniejszenie stresu wpływa na obniżenie ryzyka ataku. W mieszance oddechowej podawanej pacjentowi znajduje się ok. 60% tlenu. Poprawia to sprawność oddychania i samopoczucie pacjenta. Padaczka, zmniejszenie stresu wpływa na zmniejszenie ryzyka ataku. Choroby serca – brak wyraźnego wpływu N2O na układ sercowo-naczyniowy. Pacjent otrzymuje zwiększone stężenie tlenu (ok. 60%). Wskazania pulsoksymetru pokazują wtedy ok. 100%. Więcej tlenu dociera do naczyń wieńcowych. Ponadto nie zwiększa się zapotrzebowanie na tlen z powodu braku stresu. Nadciśnienie krwi, brak wpływu N2O na układ naczyniowy. Zmniejszenie lęku i stresu zabezpiecza przed nieoczekiwanym wzrostem ciśnienia krwi w czasie zabiegu. Hemofilia – dzięki użyciu N2O można w pewnych przypadkach uniknąć konieczności wykonywania ukłucia
Znieczulenie ogólne

Narkoza – kontrolowane, odwracalne ( czasowe ) i całkowite zniesienie bólu, świadomości i odruchów obronnych osoby znieczulanej. Dzięki doskonałej kadrze anestezjologów oraz najnowszej generacji aparatury do znieczuleń, zabiegi w znieczuleniu ogólnym są bardzo bezpieczne.

Wykwalifikowany zespół

Wykwalifikowany zespół

Nasz wykwalifikowany zespół to grupa doświadczonych i oddanych profesjonalistów, gotowych zadbać o Twoje zdrowie.

Przystępne ceny

Przystępne ceny

Twoje zdrowie nie musi być luksusem u nas otrzymasz profesjonalne leczenie w korzystnej cenie.

Miła obsługa

Miła obsługa

Tworzymy przyjazne i relaksujące środowisko, gdzie dbamy nie tylko o Twoje zdrowie, ale także o Twój komfort.

Rezerwacja

Umów się na wizytę

Wypełnij krótki formularz i przekaż nam informacje dotyczące twojej wizyty, a my odpowiemy Ci najszybciej jak to możliwe